Lektoři

IMG_20170316_194442.jpg
19.01.05 081.JPG
IMG_4947k.jpg
IMG_9358.jpg

RENÁTA DRÁBKOVÁ

 

Jsem výtvarnice a cestovatelka. Studovala jsem obor scénografie, mou autorskou tvorbu ovlivňuje studium u Ivana Vyskočila na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Způsob mé tvorby vychází z intuice a meditačních technik. Poslední roky tvorby se zabývám organickými tvary a florálií, fantazií živočišných říší. Při studiu autorském tvorby mne ovlivnil improvizační přístup, který vychází z daného okamžiku a pocitu, že vše, co přichází, je správně (tento přístup ve své práci využívá např. herec Jaroslav Dušek, původní inspiraci čerpá z divadla Voskovce a Wericha). V minulých letech jsem dlouhodobě pobývala v Indii a Thajsku, výtvarnou tvorbu jsem s cestováním propojovala také v Nepálu, Indonésii, na Filipínách, Srí Lance a v Kambodži. Součástí práce umělce je setkávání se s vnitřními obsahy, ne vždy příjemnými. I touto cestou jsem si prošla, v určitou chvíli jsem se však rozhodla směřovat svou energii do tvorby pozitivní, do vytváření pozitivní energie, do hezkých věcí, do krásy tvořivosti. Kreativitu vnímám jako jeden z nejzásadnějších aspektů lidské existence/bytí.

Po přečtení knihy Umělcova cesta, která pracuje s otevíráním kreativity, jsem si více uvědomila, že ráda přijímám inspiraci z druhých lidí a inspiraci také ráda předávám. V lekcích svých kurzů tento princip uplatňuji, motýl tvorby přelétává z člověka na člověka…

Moc mne baví pracovat s lidmi, kteří mnoho prožili, ale stále netuší, co všechno krásného je v životě ještě může potkat, chci probouzet radost z malování, v tomto duchu vedu kurzy v KKC ART na pražské Letné.

 

 

 

ČENĚK JIRÁSKO

Jsem soustavný student.

Navštěvoval jsem školu Václava Hollara, absolvent VŠVU v Bratislavě, obor restaurování nástěnných maleb, závěsných obrazů na plátěných a dřevěných podložkách. Také jsem se hodně naučil u zkušených a nadšených lidí z tohoto oboru a praxe.

Při restaurování jsem získal jistou pokoru a úctu ke starým mistrům malířům. Ke všem, kdo něco vytvořili a bavilo je to. To je nejdůležitější, bavit se u malby.

Návštěvy ve světových galeriích mi taky něco daly, Paříž, Londýn, Vídeň, Florencie, a v neposlední řadě pražské galerie a muzea.

Jó když si najdu chvilku, tak nejraději maluju v plenéru, když si chci odpočinout. Tam, kde je slyšet hukot větru, řev ptáčků a cvrlikání potoka.

Když maluju, tak nejraději vrstveně, postupným přidáváním barevných tónů.

Pro mě je malování ponoření se do sebe samého.

Můžeme spolu zkusit malovat, co se nám zlíbí a líbí.

ANTONÍN KOPP

 

Jsem absoloventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové ateliéru ilustrace Jiřího Šalamouna a grafického designu Zdeňka Zieglera. Po vysoké škole jsem spoluzaložil uměleckou skupinu PodBal spojující výtvarné umění se sociálními

a politickými tématy. Jsem rozený experimentátor a hledač nových a osobních přístupů v tvorbě. Zde v KKC se snažím být také hybatelem transformace 

vědomí mezi stářím, dětstvím a vědomím za oponou reality . Mojí oblíbenou paletou jsou všechny umělecké směry doposud vynalezené s kterými rád seznmuji či se nechávám od studentů seznamovat. V kurzech se snažím, aby kromě základních výtvarných dovedností zažili radost z vlastního objevování možností barev, světla a kompozice nebo třeba osobního -ismu. Proč? Pro zážitky z poznávání, umění a sebe :) Na obrázku v KKC ART zakládám strunismus a vznikající obraz má název  "Přelajnování fotbalového hřiště vesmíru (2020)."
Mým ismem je nextmodernism a zde je část prací: www.koppart.net

 

LUCIE PROKOPOVÁ

Výtvarnice a psycholožka. Pracuje s různorodými  materiály: dřívky, papírem, kuličkami etc. (jak novými tak i recyklovanými)  a vytváří z nich asambláže. V lekci nazvané Kávové mandaly  výtvarníci pod jejím vedením, v klidné a soustředěné atmosféře, pracují s  kávovými a inkoustovými skvrnami, které se následně pokoušejí dešifrovat.