Lektoři

RENÁTA DRÁBKOVÁ

 

Jsem výtvarnice a cestovatelka. Studovala jsem obor scénografie, mou autorskou tvorbu ovlivňuje studium u Ivana Vyskočila na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU.

 

Způsob mé tvorby vychází z intuice a meditačních technik. Poslední roky tvorby se zabývám organickými tvary a florálií, fantazií živočišných říší.

 

Při studiu autorském tvorby mne ovlivnil improvizační přístup, který vychází z daného okamžiku a pocitu, že vše, co přichází, je správně (tento přístup ve své práci využívá např. herec Jaroslav Dušek, původní inspiraci čerpá z divadla Voskovce a Wericha).

 

V minulých letech jsem dlouhodobě pobývala v Indii a Thajsku, výtvarnou tvorbu jsem s cestováním propojovala také v Nepálu, Indonésii, na Filipínách, Srí Lance a v Kambodži.

Součástí práce umělce je setkávání se s vnitřními obsahy, ne vždy příjemnými. I touto cestou jsem si prošla, v určitou chvíli jsem se však rozhodla směřovat svou energii do tvorby pozitivní, do vytváření pozitivní energie, do hezkých věcí, do krásy tvořivosti. Kreativitu vnímám jako jeden z nejzásadnějších aspektů lidské existence/bytí.

 

Po přečtení knihy Umělcova cesta, která pracuje s otevíráním kreativity, jsem si více uvědomila, že ráda přijímám inspiraci z druhých lidí a inspiraci také ráda předávám. V lekcích svých kurzů tento princip uplatňuji, motýl tvorby přelétává z člověka na člověka…

Moc mne baví pracovat s lidmi, kteří mnoho prožili, ale stále netuší, co všechno krásného je v životě ještě může potkat, chci probouzet radost z malování, v tomto duchu chci kurzy v KKC ART vést.

 

 

ČENĚK JIRÁSKO

Jsem soustavný student.

Navštěvoval jsem školu Václava Hollara, absolvent VŠVU v Bratislavě, obor restaurování nástěnných maleb, závěsných obrazů na plátěných a dřevěných podložkách. Také jsem se hodně naučil u zkušených a nadšených lidí z tohoto oboru a praxe.

Při restaurování jsem získal jistou pokoru a úctu ke starým mistrům malířům. Ke všem, kdo něco vytvořili a bavilo je to. To je nejdůležitější, bavit se u malby.

Návštěvy ve světových galeriích mi taky něco daly, Paříž, Londýn, Vídeň, Florencie, a v neposlední řadě pražské galerie a muzea.

Jó když si najdu chvilku, tak nejraději maluju v plenéru, když si chci odpočinout. Tam, kde je slyšet hukot větru, řev ptáčků a cvrlikání potoka.

Když maluju, tak nejraději vrstveně, postupným přidáváním barevných tónů.

Pro mě je malování ponoření se do sebe samého.

Můžeme spolu zkusit malovat, co se nám zlíbí a líbí.

MARTIN MRKVA

 

Jsem absolventem výuky u malíře Vladimíra Kokolii na Akademii výtvarných umění v Praze. Vždy mi byla blízká tradice, a to jak v umění, tak v životě. Mou největší vášní je malba a kresba podle modelu v barokním temnosvitu a malíři
v této době tvořící (Rembrandt, Rubens). Zálibu a své studium jsem však zaměřoval i na malíře a umělce žijící mimo tuto epochu, a to především na romantismus (Degas, Ingres), impresionismus (Hudeček, Monet) či na symbolismus (Bílek, Švabinský).

Pod mým vedením se můžete učit klasickému pojetí kresby, malby a grafiky, nebo kopírovat staré mistry a tím se učit přímo od nich. Skrze motivující přístup a trpělivost jsem schopen Vás naučit i těm nejsložitějším výtvarným technikám.

 

 

LUCIE PROKOPOVÁ

Výtvarnice a psycholožka.

Pracuje s různorodými  materiály: dřívky, papírem, kuličkami etc. (jak novými tak i recyklovanými)  a vytváří z nich asambláže. V lekci nazvané Kávové mandaly  výtvarníci pod jejím vedením, v klidné a soustředěné atmosféře, pracují s  kávovými a inkoustovými skvrnami, které se následně pokoušejí dešifrovat.

 

 

 

 


 

 

 

Kulturně komunitní centrum ART na Letné, Nad Královskou Oborou 55, Praha 7

Číslo projektu: CZ.07.63/0.0/0.0/17_051/0000731

  • Více na našem facebooku