O projektu

O projektu

V našem komunitním centru probíhají hlavně ve všední dny různorodé výtvarné aktivity. Programy jsou vedeny zkušenými lektory. Zaměřujeme se zde hlavně na tvořivé uplatnění lidí sociálně vyloučených (lidé s mentálním postižením, s chronickým duševním onemocněním, senioři etc.) ale nejen jich. Naším mottem je MALUJEME PRO RADOST.

V centru společně pořádáme workshopy, výstavy, kurzy (i s lektory z cílové skupiny) propojené s místní komunitou. Jedním z cílů je také duchovní i fyzická kultivace místního prostředí.

KKC ART na Facebooku

Chcete-li se o nás dozvědět ještě více,

jsme i na Facebooku.

Program

Pravidelné skupiny

Pro seniory a lidi s handicapem

V KKC ART můžete navštívit skupinové malování, a to každý den v dopoledních a odpoledních hodinách, kromě víkendů. Skupiny vedou lektoři, kteří Vám nejen poradí s technickým zpracováním díla, ale Vás také podpoří a dodají Vám odvahu do další tvorby. Skupin se příležitostně účastní také členové vedení komunitního centra, prostředí je zde velmi otevřené a přátelské.

Dny otevřených dveří

Pro širokou veřejnost

Chcete-li přijít bez předchozího ohlášení volně malovat, můžete nás navštívit v čase "otevřených dveří", které máme v březnu 2018 vždy
v úterý mezi 14:00–19:00 a ve čtvrtek mezi 9:00–13:00.

Klub+

Pro širokou veřejnost

Jaké by to bylo komunitní centrum bez možnosti sejít se s ostatními a promluvit si
s ostatními o tématech, která Vás zajímají? Setkání se vzpomínkami, Příběhy z vašich snů, Pocit bezpečí... i tato témata jsme
v posledních měsících spolu otevřeli.
K návštěvě Klubu+ je zván každý, jedinou podmínkou je snad jen tolerance, schopnost vyslechnout a respektovat názor druhého.

Pravidelné cykly kurzů

Především pro seniory a lidi s handicapem

Další z možností, jak si můžete užít malování v komunitním centru, je navštívit jeden z tematických kurzů výtvarné tvorby.

Kurzy jsou většinou šestidílné a jsou vedeny

zajímavými i externími lektory. Cykly vedou naši skupinoví lektoři a jsou tematicky zaměřeny. Můžete s naučit např. uvolnit své racionální myšlení při intuitivní kresbě, či si naopak budete moci zažít kresebnou techniku pracující s perspektivou apod.